Sztangiści Husarii Lubraniec nie zwalniają tempa

(link otworzy duże zdjęcie)

Bardzo bogaty w Husarii starty jest okres wiosenny. Na pomostach Polski i województwa sukcesy odnosili zarówno najmłodsi do lat 12, jak i już bardziej doświadczeni zawodnicy.

Wieloboje Atletyczne

27 kwietnia w Mroczy odbyła się II Runda Wielobojów Atletycznych. W obiektach Tarpana Mrocza swoją sprawność ogólną (bieg 4x10 m, trójskok obunóż z miejsca i rzut piłką lekarską) oraz techniczną z zakresu podnoszenia ciężarów prezentowali zawodnicy Tarpana Mrocza, Zawiszy Bydgoszcz, Budowlanych Nowy Tomyśl, Łokietka Brześć Kuj., Krajny Sępólno Kraj., Startu Grudziądz i Husarii. W poszczególnych kategoriach zawodnicy plasowali się na III miejscach - Mai Płaczkiewicz, Elizy Sieradzkiej, Kacpra Filipiaka, Kamila i Igora Andrzejewskich, Huberta Sobczaka i najmłodszego uczestnika zawodów Borysa Chlaściaka -, ale najbardziej opiekuna Tomasza Michalaka cieszył postęp uczyniony przez zawodników zarówno w sprawności ogólnej jak i specjalnej.

18 maja – XV Turniej Zawiszy Czarnego do lat 15 i 17 – Bydgoszcz

Na bydgoskim pomoście zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczy z 12 klubów w tym młodzi sztangiści z Frankfurtu.

W rywalizacji drużynowej Husaria uplasowała się na IV miejscu.

Turniej był debiutem 13 latków Elizy Sieradzkiej i Nikodema Baranowskiego. Eliza w kat. 45 kg uplasowała się na I miejscu, a Nikodem w kat. 50 kg na miejscu II.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Michał Włodarzewski i Patryk Wdzieczny. Obaj zdecydowanie poprawili rekordy życiowe. Michał zwyciężył w kat. 67 kg wśród 15 latków, a Patryk w kat. 81 kg zawodników siedemnastoletnich.

W Bydgoszczy wystartowała również Małgorzata Michalak. Jako trenerka debiutowała w prowadzeniu Elizy, jako zawodniczka zajęła I miejsce w kat. 59 kg.
Maciej Szymański stoczył w kat. 73 kg pojedynek z zawodnikiem z Niemiec. Co prawda przegrał (Maciek jest młodszym zawodnikiem), ale jego wynik to już klasa nie tylko krajowa lecz europejska. W klasyfikacji open Maciek uplasował się na III miejscu. Zwyciężył mistrz Europy Igor Osuch.

18 maja Mistrzostwa województwa do lat 20 – Bydgoszcz

W tym samym dniu odbyły się mistrzostwa województwa kujawsko – pomorskiego do lat 20. Tytuł mistrzowski w kat. 96 kg zdobył Filip Marciniak, który pokonał m.in. wychowanka Husarii, a obecnie zawodnika Zawiszy Bydgoszcz Mateusza Stasiaka.

02 czerwca Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Eliminacje strefowe odbyły się w Więcborku. Uczestniczyli w nich zawodnicy do lat 17 z województw kujawsko – pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, a stawka był awans do finałów, które w dniach 4-7 lipca odbędą się w Drzonkowie. Husarzy potwierdzili wysokie umiejętności i awansowali w komplecie tj. Małgorzata Michalak, Patryk Wdzięczny i Maciej Szymański, który uzyskał w rwaniu najlepszy wynik w Polsce w kat. 73 kg.

05-06 czerwca Mistrzostwa Polski LZS do lat 17– Siedlce

W mistrzostwach wystartowali i to z sukcesami Damian Matuszewski, który zdobył tytuł mistrzowski w kat. 89 kg oraz Michał Włodarzewski, który w kat. 67 kg uplasował się na miejscu III. Warto podkreślić, że zawodnicy Husarii to 14 latkowie, a więc w tej kategorii wiekowej będą startowali również w przyszłym roku.

W najblizszym okresie sztangistów lubranieckich czekają starty w mistrzostwach polski seniorów z udziałem Filipa Marciniaka (Ciechanów 23 czerwca) oraz jak już wspominaliśmy w Finałach ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (zawody maja rangę mistrzostw polski do lat 17).