Mistrzostwo i rekord Polski Damiana Matuszewskiego

(link otworzy duże zdjęcie)

Sztangiści KSS Husaria Lubraniec po serii turniejów przygotowawczych wystartowali w mistrzostwach Polski w trzech kategoriach wiekowych do lat 20, 17 i 15.

Jako pierwsi 26 września na pomoście w Ciechanowie zaprezentowali się siedemnastolatkowie. Maciej Szymański i Patryk Wdzieczny, którzy w gronie 16 najlepszych zawodników Polski kategorii 81 kg wysokie lokaty. Szymański w dwuboju uplasował się na miejscu III, zdobywając również za rwanie srebrny medal. Wdzięczny bijąc rekordy życiowe ostatecznie zajął miejsce VI co pozwoliło mu na udział w dekoracji najlepszych zawodników. Dla Macieja Szymańskiego jest to czwarty medal mistrzostw Polski, tym samym potwierdził przynależność do krajowej czołówki.

11 października w Gdańsku odbyły się mistrzostwa Polski do lat 20. Husarię reprezentował w kategorii 96 kg. Filip Marciniak. Ten doświadczony zawodnik pomimo trudności w okresie przygotowawczym nie zawiódł oczekiwań kibiców i po pasjonującej walce zajął V miejsce.

Prawdziwy maraton startowy, który przyniósł sympatykom sportu wiele emocji odbył się w dniach 15 – 18 października w Nowym Tomyślu. Siedmioro zawodników Husarii zaprezentowało bardzo wysoką formę.

Damian Matuszewski nie tylko obronił tytuł mistrza Polski, ale również pobił rekord kraju w kategorii do lat 15. Na drugim stopniu podium uplasowali się  Michał Włodarzewski w kat. 81 kg i Eliza Sieradzka w kat. 45 kg. Natomiast tuż za podium w kat +81 kg uplasowała się Julita Kędzierska. Z bardzo dobrej zaprezentował się najmłodszy zawodnik mistrzostw niespełna 13 letni Kacper Filipiak, który w stawce 14 zawodników zajął V miejsce.   Na miejscu VI w kat. 55 kg sklasyfikowany został Nikodem Baranowski, a Michał Pyrek  w kat. 67 kg zajął miejsce VIII.

Na zakończenie mistrzostw spotkała zawodników Husarii miła niespodzianka. Okazało się, że w gronie 61 klubów lubraniecki klub zajął III miejsce w Polsce.

Teraz przed zawodnikami krótki odpoczynek i już za tydzień spotykają się w Sali ćwiczeń, aby jeszcze lepiej przygotować się do startu w roku 2021.

Opublikowano: 21 października 2020 12:41

Kategoria: Aktualności