Damian Matuszewski mistrzem Polski do lat 15

(link otworzy duże zdjęcie)

W ostatni weekend października w Ciechanowie odbywały się mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów z udziałem zawodników KSS „Husaria” Lubraniec.

Start lubranieckich sztangistów zakończył się sukcesem. Tytuł mistrza Polski w kategorii 89 kg zdobył Damian Matuszewski! Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się pozostali zawodnicy: V miejsca zajęli: 13 letnia Eliza Sieradzka w kat. 49 kg, Nikodem Baranowski w kat. 49 kg, Michał Włodarzewski w kategorii 73 kg. Na VI miejscu w kat. +76 kg uplasowała się debiutantka w zawodach podnoszenia ciężarów - Julita Kędzierska, a Michał Pyrek zajął XIII miejsce wśród zawodników kat. 55 kg. Należy podkreślić, że wszyscy zawodnicy Husarii są wiekowo młodsi i będą mogli startować w gronie 15 latków również w przyszłym roku, co pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłe wyniki.

W klasyfikacji drużynowej Husaria uplasowała się na miejscach V-VI, najwyżej wśród klubów województwa kujawsko–pomorskiego. Husaria swój dorobek punktowy dołożyła również do wysokiego IV miejsca w rankingu województw.

Opublikowano: 29 października 2019 11:31

Kategoria: Aktualności