Ostrzeżenie meteorologiczne - silny deszcz z burzami

Silny deszcz z burzami: 1-Województwo Kujawsko-Pomorskie w tym Powiat Włocławski
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Prognozowana  wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia miejscami od 30 mm do 45 mm. W trakcie opadów będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h

Ważne:

od godz. 13:00:00  dnia 09.09.2019r.

do godz. 03:00:00  dnia 10.09.2019r.

Dyżurny synoptyk : Agnieszka Drwal-Tylman  

IMGW-PIB Biuro: Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni

Całodobowo Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego we Włocławku(Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP we Włocławku) 54 230 65 10 lub 54 230 65 11, fax. 54 230 65 13, e-mail msk@kmpsp.wloclawek.pl oraz telefon alarmowy 998

Stopień zagrożenia 1- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne - specjalny rodzaj informacji o występowaniu wyjątkowo niebezpiecznego zjawiska pogodowego, zagrażającego zdrowiu lub życiu ludzkiemu. Wydanie ostrzeżenia meteorologicznego mobilizuje centra zarządzania kryzysowego oraz inne służby do zwiększonej gotowości w stanie zagrożenia oraz umożliwia podjęcie działań, służących zabezpieczeniu społeczeństwa oraz infrastruktury.

Opublikowano: 09 września 2019 11:34

Kategoria: Komunikaty

Załączniki:

090919_silny_deszcz_z_burzami__1.doc [45.5 KB]

Wyświetleń: 361

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.