Konkurs pt. "Dziedzictwo wieków" organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 (link otworzy duże zdjęcie)

Szanowni Państwo.

W imieniu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego mamy przyjemność zaprosić Państwa do składania zgłoszeń uczestnictwa w ósmej edycji konkursu „Dziedzictwo wieków”.

Celem Konkursu jest:

  • wyróżnienie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkach województwa kujawsko-pomorskiego, cechujących się wysoką jakością oraz szczególną dbałością o kompleksowe przywrócenie im świetności i utrwalenie ich kulturowej wartości,
  • promocja dobrych wzorów realizacji prac przy zabytku,
  • uhonorowanie autorów szczególnych osiągnięć związanych z opieką nad zabytkami i ochroną zabytków.

Wnioski w kategorii I mogą składać właściciele, posiadacze i zarządcy obiektów zabytkowych, jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia, fundacje działające na polu ochrony i opieki nad zabytkami, służby konserwatorskie oraz muzea, a w przypadku kategorii II podmioty: osoby fizyczne, instytucje lub organizacje za szczególne osiągnięcia związane z opieką nad zabytkami i ochroną zabytków oraz Marszałek Województwa z własnej inicjatywy.

Termin składania zgłoszeń, zgodnie z regulaminem przypada na dzień 30 kwietnia 2019 r.

Decyduje data wpływu do urzędu.

 

Wniosek wraz z kompletem dokumentów należy złożyć na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń

z dopiskiem: Medal „Hereditas Saeculorum”.

Medal Hereditas Saeculorum będący nagrodą w Konkursie ma promować najważniejsze, najlepiej przeprowadzone przedsięwzięcia konserwatorskie i restauratorskie wyróżniając zarządców zabytków i wykonawców prac (kategoria I), a także osoby i instytucje posiadające szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie (kategoria II).

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin, formularz zgłoszenia są dostępne na stronie: www.kujawsko-pomorskie w zakładce Kultura / Dziedzictwo wieków.

Dodatkowych informacji udzielą pracownicy Biura Dziedzictwa Narodowego, Pani Marzenna Kończak (e-mail: m.konczak@kujawsko-pomorskie.pl, tel.: 56/ 62-15-826) lub Pan Lech Narębski (e-mail: l.narebski@kujawsko-pomorskie.pl, tel.: 604-086-634).

Regulamin i wzór zgłoszenia do pobrania w załączniku.

Opublikowano: 10 kwietnia 2019 10:39

Kategoria: Komunikaty

Załączniki:

Regulamin konkursu [61 KB]

Zgłoszenie - wzór [90.5 KB]

Wyświetleń: 426

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.