Komunikat Starosty Włocławskiego

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

KOMUNIKAT STAROSTY

 

W ostatnich dniach potwierdzone zostało ognisko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach. Jest to DPS przeznaczony dla 89 mężczyzn z niepełnosprawnością intelektualną, w którym zatrudnionych jest 61 osób. Wszyscy mieszkańcy i pracownicy domu pomocy społecznej zostali przebadani na obecność COVID-19. Badania potwierdzały obecność wirusa u 75 mieszkańców domu oraz 8 członków załogi. Dodatkowo u 4 osób wynik jest niejednoznaczny.

Obecnie żadna z osób zakażonych nie znajduje się w stanie zagrażającym życiu i nie wymaga hospitalizacji.

Informuję, że wraz z dyrektorami Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku ściśle współpracujemy z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim, jego służbami oraz Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych w celu zapewnienia opieki mieszkańcom domu a także zabezpieczenia rozprzestrzeniania się wirusa na zewnątrz. Na tę chwilę nie dotarły do nas żadne sygnały
o transmisji wirusa poza dom opieki społecznej.

Jednostka została wyposażona we wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Ciężko pracujący personel jednostki został wsparty przez Wojska Obrony Terytorialnej. Czynimy wspólne starania w celu zapewnienia ciągłej opieki, w tym również lekarskiej i pielęgniarskiej mieszkańcom domu.

                                                                                                                       

 Starosta
 Roman Gołębiewski

Opublikowano: 25 września 2020 12:44

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1057

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.