Informacja dla rolników

 (link otworzy duże zdjęcie)

W związku ze zbliżającymi się żniwami przypominamy o obowiązku posiadania zezwolenia kategorii II na przejazd pojazdu nienormatywnego, w celu poruszania się kombajnem zbożowym po drogach publicznych. Stanowią o tym przepisy ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2020.110 z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia  (Dz. U. 2016. 2022 z późn. zm.)

Zezwolenie Kat II wydawane jest na wniosek podmiotu wykonującego przejazd (np. rolnika). Do wniosku należy dołączyć dowód uiszczenia opłaty za wydanie zezwolenia (100 zł). Starosta wydaje zezwolenie kategorii II na okres 12 miesięcy, wskazując w nim podmiot wykonujący przejazd oraz pojazd, którym będzie wykonywany przejazd ( marka i model kombajnu oraz numer nadwozia, podwozia lub ramy).

W celu złożenia wniosku lub zapoznania się ze szczegółami prosimy o przybycie do budynku Starostwa Powiatowego ul. Cyganka 28, 87-800 Włocławek do pokoju nr. 8 tel. 542304638

Opublikowano: 23 lipca 2020 15:12

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 20316

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.