Podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na Powiatowe Centrum Zdrowia

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 10 czerwca 2020 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na wykonanie pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy Powiatowego Centrum Zdrowia przez starostę włocławskiego - Romana Gołębiewskiego z projektantem Włodzimierzem Kaniewskim reprezentującym Biuro Projektowania i Realizacji Architektury WAW we Włocławku przy udziale Anety Jędrzejewskiej członka zarządu województwa kujawsko-pomorskiego oraz Sławomira Paździerskiego dyrektora Samodzielnego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku.

Jest to inwestycja o strategicznym znaczeniu dla mieszkańców Powiatu Włocławskiego oraz całego regionu. W ramach realizacji tego zadania zaplanowano przeniesienie wszystkich jednostek Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku do jednej lokalizacji (dotyczy to przychodni i ośrodków z ulic Szpitalnej, Łady, Radosnej i Stodólnej). Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim w ubiegłym roku udało się uregulować skomplikowane sprawy własnościowe przy zbiegu ulic Szpitalnej i Wyszyńskiego.

Wartość zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę oraz pełnieniem nadzoru autorskiego wynosi 230.000,00 zł brutto, natomiast termin realizacji został ustalony na dzień 30 września 2020 r.

W ramach tej inwestycji powstanie obiekt przeznaczony dla potrzeb wielospecjalistycznych poradni lekarskich, funkcjonujących w Samodzielnym Publicznym Zespole Poradni Specjalistycznych we Włocławku. Budynek ten będzie pełnił funkcję obiektu służby zdrowia typu ambulatoryjnego kategorii XI. Opracowana dokumentacja uwzględniać będzie podwyższone wymagania standardów funkcjonalno-użytkowych pomieszczeń, co tak ważne jest w obecnym czasie panującej pandemii koronawirusa.

Opublikowano: 10 czerwca 2020 15:17

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1193

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.