XV Sesja Rady Powiatu we Włocławku

 (link otworzy duże zdjęcie)

20 marca 2020 r. odbyła się XV sesja Rady Powiatu we Włocławku. Podczas obrad zapadły kluczowe decyzje dotyczące funkcjonowania Powiatu Włocławskiego w najbliższej przyszłości:

1. Wprowadzono zmiany do budżetu powiatu m.in. uruchomiono rezerwę celową z przeznaczeniem na  zabezpieczenie zarządzania kryzysowego, w związku z zapobieganiem się  rozprzestrzeniania epidemii koronawirusa na terenie Powiatu Włocławskiego.

2. Dokonano zmiany w budżecie umożliwiające podpisanie i rozpoczęcie robót budowlanych dla 4 odcinków dróg powiatowych:

  • przebudowa drogi nr 2940C Lubień Kujawski – Kąty – gr. woj. (Łanięta) – dł. odcinka 1,6 km – 2.270.724,00 zł,
  • przebudowa drogi powiatowej nr 2901C Lubanie – droga nr 1 w m. Lubanie o długości 2,3 km – 3.704.397,00  zł,
  • rozbudowa drogi powiatowej nr 2931C Izbica Kujawska – Boniewo – Borzymie – odcinek Boniewo – Lubomin – dł. odcinka 3,9 km – 6.140.069,00 zł,
  • remont drogi powiatowej nr 2919C Żydowo – Zgłowiączka – Wiktorowo (odc. Zgłowiączka – Wiktorowo) – 2.147.568,00 zł.

W najbliższym czasie planowane jest podpisanie umowy z wykonawcami, tak aby rozpocząć realizację powyższych inwestycji drogowych.

3. Zatwierdzono ostatecznie przekształcenie Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Chodczu na Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lubieńcu tak, aby uczniowie od 1 września 2020 roku mogli rozpocząć naukę w nowej siedzibie szkoły, gdzie będą mogli skorzystać z oferty edukacyjnej poszerzonej o nowe kierunki i formy kształcenia zawodowego.

Pomimo trudnej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się w związku z wprowadzeniem od 14 marca 2020 roku stanu zagrożenia epidemicznego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, organy powiatu starają się, aby funkcjonować i na bieżąco rozwiązywać problemy mieszkańców.

Opublikowano: 20 marca 2020 12:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1626

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.