Praktyki zawodowe w Grecji dla uczniów ZS w Chodczu

 (link otworzy duże zdjęcie)

Od 13 do 27 października 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Chodczu z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych odbywali staż zawodowy w Grecji w ramach projektu "Zagraniczne praktyki w Grecji kluczem do kariery". 

Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze. Uczniowie wzięli bowiem udział w szkoleniu z języka angielskiego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji.

Po przyjeździe praktykanci zostali podzieleni na grupy i rozpoczęli zajęcia. Poznali różnice między kuchniami Polski i Grecji podczas pracy w hotelowej restauracji. Uczyli się zasad żywienia, tworzenia menu, projektowali aranżację sali restauracyjnej, poznawali zasady obsługi klienta. Młodzież miała także okazję w praktyce sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego. Uczestnicy projektu poznali również proces produkcji oliwy i wina w trakcie wizyt w zakładach produkujących wspomniane artykuły.

Poza nauką i pracą był też czas na wypoczynek i rozrywkę. Sprzyjało temu zakwaterowanie w luksusowym hotelu Delphi Beach położonym w nadmorskim miasteczku Eratini, zaledwie 100 metrów od plaży. W wolnym czasie uczniowie mogli spacerować po plaży, grać w piłkę nożną, siatkówkę lub pływać w hotelowym basenie. Wiele radości dostarczył wszystkim wieczór grecki, podczas którego młodzież poznała greckie tradycje, muzykę i tańce.

Uczniowie uczestniczyli w dwóch całodniowych wycieczkach. Zwiedzali Delfy, które w starożytności były ośrodkiem kultu religijnego Boga Apollina. Największą atrakcją był jednak wyjazd do stolicy Grecji – Aten. Zdjęcia z Akropolu i innych miejsc z pewnością będą najpiękniejszymi pamiątkami z pobytu. W czasie krótszych wycieczek, organizowanych miedzy zajęciami, uczestnicy projektu odwiedzali pobliskie miasteczka: Nafpaktos i Galaxidi. Zwieńczeniem praktyk w Grecji był wieczór podsumowujący, podczas którego wręczono uczniom certyfikaty udziału w projekcie.

Po dwóch tygodniach pełnych nowych doświadczeń i miłych wrażeń uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Chodczu wrócili do kraju. Czas spędzony w Grecji będzie dla nich wspaniałym doświadczeniem zawodowym, które z pewnością zaprocentuje na przyszłym rynku pracy.

Opublikowano: 07 listopada 2019 07:41

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 18368

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.