II POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – OBRONNE „DZIELNI RYCERZE - SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE”

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 07 czerwca 2019 roku w Choceniu odbyły się II Powiatowe Zawody „Dzielni rycerze – sprawni jak żołnierze”. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „MAT” działający przy Społecznej Branżowej Szkole I Stopnia im. Adama Mickiewicza
w Choceniu. Finansowego wsparcia udzieliło Starostwo Powiatowe we Włocławku.

Do wspólnej rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn reprezentujących: SP Kowal, ZPO Lubień Kujawski, SP Lubraniec, SP Wilkowice oraz SLO Choceń. Otwarcia turnieju dokonał radny powiatu włocławskiego pan Dawid Dalmann, który jednoznacznie stwierdził, że tematyka zawodów w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna i warto ją kultywować i pielęgnować.

Każdy zespół składał się z trzech osób, których zadaniem było jak najlepsze zaprezentowanie się w pięciu konkurencjach: test wiedzy, strzelanie z broni pneumatycznej długiej, rzut ćwiczebnym granatem do celu, tor sprawnościowy oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Podczas ceremonii zakończenia zawodów swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście w osobach: pana Mariusza Kieszkowskiego – przedstawiciela Starostwa Powiatowego we Włocławku, Naczelnika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska, pana Dawida Dalmanna – Radnego Powiatu Włocławskiego, pani Tamary Mikołajczak – Dyrektora SLO i SBSIS w Choceniu oraz pani Moniki Czaplickiej – Wicedyrektora SLO i SBSIS w Choceniu. Podsumowania zawodów dokonał prezes UKS „MAT” w Choceniu – pan Marcin Kędzierski.

Wszystkie szkoły biorące udział w zawodach zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami, natomiast wszyscy zawodnicy oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe medale. Dodatkowo wyróżnione zawodniczki oraz zawodnicy w kategoriach indywidualnych otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Wszystkim zawodniczkom oraz zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy za rok na kolejna III Edycję Zawodów.

            Wyniki zawodów są dostępne na stronie internetowej pod linkiem: https://slochocen.edupage.org/news/#476.

opracował: Marcin Kędzierski.

Zdjęcia i tekst: nadesłane

Opublikowano: 14 czerwca 2019 11:39

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1925

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.