Powiatowe Święto Ludowe - Modzerowo i Lubraniec

 (link otworzy duże zdjęcie)

Starosta Włocławski – Roman Gołębiewski wraz z radnymi w niedzielę, 9 czerwca uczestniczył w Powiatowych Obchodach Święta Ludowego, które odbyły się w Modzerowie gm. Izbica Kujawska. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą celebrował Proboszcz Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Modzerowie – ks. Marek Kasiorkiewicz. W obchodach uczestniczyli również między innymi Wójt Gminy Fabianki oraz Wójt Gminy Boniewo.

Uroczysta msza święta w intencji ruchu ludowego z udziałem Starosty oraz radnych powiatowych odbyła się także w Parafii Św. Jana Chrzciciela  w Lubrańcu. 

Zielone Świątki, zgodnie z tradycją, rozpoczynają obchody Święta Ludowego. To polskie święto utrwalone w świadomości społeczeństwa, wyrosłe z tradycji ludowej i chrześcijańskiej. Obchody stanowią okazję do kultywowania tradycji, integracji mieszkańców polskiej wsi oraz przypomnienia historii.

Opublikowano: 10 czerwca 2019 12:18

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 4466

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.