Uczeń Zespołu Szkół w Chodczu reprezentantem Polski

 (link otworzy duże zdjęcie)

Polski Związek Piłki Nożnej powołał Igora Ratajczyka - ucznia Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Chodczu do Młodzieżowej Reprezentacji Polski U-21 w piłce nożnej plażowej, której trenerem jest Wojciech Polakowski. Mecze z Czechami i Francją odbędą się pod koniec maja 2019 r. 

Igor to utalentowany młody sportowiec. Wystarczy wspomnieć, że jest dwukrotnym mistrzem powiatu w piłce ręcznej, mistrzem i wicemistrzem powiatu w piłce nożnej halowej, dwukrotnym mistrzem powiatu w biegach przełajowych i wicemistrzem powiatu w licealiadzie w 2018 r.

Beach Soccer jest to piłka nożna plażowa różniąca się od swojej tradycyjnej odpowiedniczki - piłki nożnej, ale cel jest ten sam. Odmienność można zaobserwować na wielu płaszczyznach, od liczby zawodników znajdujących się na placu gry, po kwestię sprzętu.

Igor swoją karierię związaną z Beach Soccerem rozpoczął w 2015 roku w klubie Zgoda Chodecz Beach Soccer Team. Debiutancki turniej zagrał o Puchar Prezydenta Włocławka, w którym wraz z drużyną zajęli I miejsce, a następnie w Pucharze Polski w Turnieju I Ligi. W 2016 roku z drużyną Zgody Chodecz brał udział w turnieju towarzyskim VIII Milenium Beach Soccer Cup, a w roku 2017 w IX Milenium Beach Soccer Cup. Kolejny turniej rozegrał w barwach Silesi Warszawa w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, podczas których wraz z drużyną zdobył brązowy medal. Następnie brał udział w turniejach towarzyskich w Białymstoku oraz w Warszawie z drużyną PKO Bank Polski. W roku 2018 walczył o Puchar Polski z drużyną Zgoda Chodecz Beach Soccer Team oraz drużyną Silesia o Młodzieżowy Puchar Polski. W tym samym roku zajęli IV miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, gdzie Igor otrzymał statuetkę i wyróżnienie najlepszego bramkarza turnieju. W 2019 roku z drużyną Zgoda Chodecz zajął I miejsce w turnieju towarzyskim podczas otwarcia nowego boiska do Beach Soccera w Chodeczku.

Treść i zdjęcia nadesłane.

Opublikowano: 16 maja 2019 11:40

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1299

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.