Amelia Cymerman Mistrzem Polski w Kickboxingu

 (link otworzy duże zdjęcie)
W weekend tj. 15-17 marca w Kartuzach rozegrane były Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Kicklight W Kickboxingu pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. W imprezie wzięło udział 255 zawodników reprezentujacych 63 ośrodki z całego kraju. W zawodach tych wzięli udział podopieczni trenera Daniela Tobjasz  reprezentujący Akademie Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic.
 
Klub z Wilkowic reprezentowali doświadczeni zawodnicy mający sukcesy na arenie krajowej i miedzynarodowej. Małgorzata Dolatowska dotarła do ćwierćfinału zajmując ostatecznie miejsce 5-8. Znacznie lepiej zaprezentowała się Amelia Cymerman, która po raz pierwszy wystartowała jako junior. W kategorii wiekowej kadet wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski i była członkiem Kadry Polski. Przez eliminacje, ćwierćfinał i półfinał przemknela jak burza by w finale skrzyżować rękawice z Julia Zając (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański). Amelia w walce finałowej pokonała swoją rywalke przed czasem zdobywając tytuł Mistrza Polski w Kickboxingu.
 
Jestem zadowolony z postawy wszystkich moich podopiecznych startujących w tych zawodach, zdobyli cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Świetnie  spisała się Amelia Cymerman, która po raz kolejny udowodniła, że jest w czołówce Polskiego kickboxingu pomimo zmiany kategorii wiekowej na juniorską ... - mówi Daniel Tobjasz trener AMSW.
Dzięki swojej postawie po raz kolejny dostała powołanie do Kadry Polski i w sierpniu wyjeżdża na Mistrzostwa Europy.
 
Treść i zdjęcia: Nadesłane

Opublikowano: 18 marca 2019 07:47

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 52032

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.