VII Powiatowe Obchody 100 - lecia Odzyskania Niepodległości

 (link otworzy duże zdjęcie)

Tegoroczne uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w Choceniu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele św. Idziego w Choceniu,  którą celebrował ks. Proboszcz Mieczysław Łaszczyk.

Podczas uroczystości odsłonięto i poświęcono tablicę ofiar II wojny światowej.

Następnie dla uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Wolności, odbył się przemarsz z flagą Polski pod pomnik upamiętniający bohaterskich żołnierzy Wojska Polskiego przy Urzędzie Gminy w Choceniu. Licznie zgromadzone delegacje w asyście pocztów sztandarowych złożyły wieńce i wiązanki. Program uroczystości przewidywał również występy dzieci z Przedszkola Niepublicznego w Choceniu.

Zwieńczeniem uroczystych obchodów był koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem dedykowany lokalnej społeczności, jak również mieszkańcom Powiatu Włocławskiego. 

Opublikowano: 12 listopada 2018 09:43

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

VII Powiatowe Obchody 100 - lecia Odzyskania Niepodległości cz.2

Wyświetleń: 1097

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.