Justyna Cymerman wywalczyła wicemistrzostwo Świata w Kickboxingu.

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 4-7 października na Łotwie odbywały się Mistrzostwa Świata Wak K-1. W imprezie wzięła udział dziesięcio osobowa Kadra Polski WAK-1 F , w jej składzie znalazła się Justyna, reprezentantka AMSW Wilkowice, która zdobyła drugie miejsce podczas Mistrzostw Świata Wak K1 w Rydze(Łotwa).

Młoda fighterka startująca w kategorii junior młodszy - 50 kg przez eliminacje przeszła jak piorun deklasując po kolei kolejne rywalki. W walce półfinałowej podopieczna trenera Daniela Tobjasza wygrała walkę przez walkower zawodniczki z Rosji, poczym by w finale skrzyżować rękawice z Kholovą Bibinashastamo z Tadżykistanu. Po ciężkim boju Justyna jednak musiała uznać wyższość lepiej dysponowanej tego dnia rywalki tym samym zdobywając tytuł Wicemistrzyni Świata. 

Daniel Tobjasz :
Jestem bardzo zadowolony z Justyny, po raz kolejny udowodniła, że należy do światowej czołówki. Ostatnio bardzo ciężko trenowaliśmy, co przełożyło się na wynik. Już za tydzień kolejne wyzwanie Mistrzostwa Europy Wschodniej IBK Kyokushin, w których będzie również startowała starsza z sióstr Amelia.

Teraz trener i zawodniczka wracają na salę treningową, a za tydzień już kolejny start w Mistrzostwach Europy Wschodniej IBK Kyokushin w Siedlcach.

Opublikowano: 08 października 2018 08:27

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 351

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.