IX POWIATOWY KONKURS CHOPINOWSKI „ FRYDERYK CHOPIN NA KUJAWACH”

 (link otworzy duże zdjęcie)

Powiązania Fryderyka Chopina z ziemią kujawską, przede wszystkim poprzez matkę: Justynę z Krzyżanowskich Chopinową, która urodziła się we wsi Długie i została ochrzczona w kościele parafialnym w Izbicy Kuj, zobowiązuje kolejne pokolenia Kujawian do upamiętniania i  podkreślania rodzinnych korzeni kompozytora muzyki romantycznej. Dlatego tak ważne wydaje się rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania postacią wielkiego twórcy i uwrażliwianie na piękno i ponadczasowość muzyki klasycznej. Zespół Szkół w Izbicy Kujawskiej zorganizował więc po raz ósmy Powiatowy Konkurs Chopinowski „ Fryderyk Chopin na Kujawach”, który wpisał się już w tradycję lokalnego środowiska.

Do rywalizacji zgłosiło się w tym roku 12 uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych oraz 14 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu włocławskiego i powiatu kolskiego.

Konkurs został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe we Włocławku. Zespół Szkół gościł wicestarostę Powiatu  Włocławskiego Pana Marka Jaskulskiego,  proboszcza parafii w Izbicy Kujawskiej ks. prof. dr hab. Leonarda Fica, oraz przewodniczącą Komisji Ochrony Środowiska – Panią Alicję Sadowską.

Po uroczystym powitaniu przez Pana Dyrektora Janusza Nadolnego zebranych uczestników potyczek konkursowych, ich opiekunów oraz zaproszonych gości, młodzież stanęła do walki   o nagrody. Rywalizację przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i podstawowe oraz ponadgimnazjalne. Sprawdzano znajomość utworów Fryderyka Chopina  oraz wiadomości z jego życia i twórczości.

Uroczystość została uświetniona koncertem utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu ucznia  Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu – Juliana Kokocińskiego.

Profesjonalne jury w składzie: Roman Jędrzejewski, Piotr Twardowski, Robert Kawka przyznało następujące nagrody:

Szkoły gimnazjalne i podstawowe:

I miejsce:  Martyna Kapuścińska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Izbicy Kuj.,

II miejsce: Kornelia Buziewska – Szkoła Podstawowa nr 1w Izbicy Kuj.

III miejsce: Sandra Kwiatkowska – Zespół Szkół w Boniewie. .

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce :  Joanna Rychlewska – Zespół Szkół  im. W. Reymonta w Chodczu.

II miejsce:  Wiktoria Stęczna– Zespół Szkół im. M. Grodzickiej w Lubrańcu- Marysinie,

III miejsce: Natalia Kubiak – Zespół Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kuj.

Opublikowano: 05 października 2018 15:14

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 502

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.