Zakończono realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2938C Chodecz gr. woj. (Dąbrowice)

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 5 września br. uroczyście została otwarta droga powiatowa nr 2938C Chodecz – Dąbrowice. Zadanie było realizowane przy współpracy Powiatu z Samorządem Miasta i Gminy Chodecz. Zadanie zakończono jeszcze przed terminem, jaki przewidziała firma. Była to największa inwestycja drogowa do zrealizowania w 2018r.

Całkowita wartość inwestycji wyceniona została na ponad 9,5 mln zł, z czego 3 mln zł to środki z budżetu państwa w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Powiat włocławski, który jest beneficjentem zadania przeznaczył na ten cel ponad 4,5 mln zł, a nieco ponad 2 mln wyłoży jako partner zadania miasto i gmina Chodecz. 

W ramach wykonywanych prac rozbudowana została droga powiatowa o długości ponad 9 kilometrów, a jezdnia została poszerzona do 6 metrów. Zrobione zostały pobocza, chodniki, pasy i miejsca postojowe. Wykonawca wybudował również przystanki autobusowe  z peronami, wyremontowano i przebudowano skrzyżowania. 

Opublikowano: 06 września 2018 14:01

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 749

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.