Impreza "SPLLUWA" w Smólniku

 (link otworzy duże zdjęcie)

Tradycyjnie, bo już po raz piąty spotkaliśmy się na terenach przy Szkole Podstawowej w Smólniku, by rodzinnie i na sportowo powitać nadchodzące lato i wakacje. Oto kilka danych statystycznych: rozdaliśmy 178 specjalnie na tę okazję przygotowanych medali, zanotowaliśmy 211 osobo-startów, w biegu przedszkolaka wzięło udział 60 małych sportowców, podobnie w mającym już długą, 17-letnią tradycję, Biegu Świętojańskim wystartowało 60 zawodników. Podczas SPLLUWY można było też wziąć udział w marszu Nordic Walking oraz jeździć na rolkach. Wielu emocji przysporzyła też ostatnia konkurencja, czyli pchnięcie kulą, w której w pięciu kategoriach wystartowało dwudziestu zawodników. Zwycięzcy otrzymali specjalnie na tę okazję przygotowane pamiątkowe zdjęcie z dedykacją od samego Mistrza Olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego. Wielkim zainteresowaniem cieszył się także, wśród młodszych i starszych uczestników imprezy marszobieg „BEZSPINKI”. Do aktywnie wypoczywających mieszkańców Smólnika i okolic, dołączyli w tym roku bardzo licznie mieszkańcy Włocławka, Brześcia Kujawskiego, Kowala, Warszawy.

SPLLUWA została zorganizowana dzięki wsparciu: Starostwa Powiatowego we Włocławku, Urzędu Gminy Włocławek, Fundacji "Anwil dla Włocławka" oraz Rady Rodziców przy SP Smólnik. Dzięki wymienionym sponsorom każdy z uczestników miał możliwość wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Impreza ta była częścią projektu pt. "Akademia Wiedzy i Umiejętności Juniora i Seniora - Razem łatwiej”. Jest to projekt społeczno – edukacyjny aktywizujący i integrujący seniorów z dziećmi i młodzieżą Gminy Włocławek.

UKS " START " Smólnik dziękuje wszystkim startującym i wolontariuszom, dzięki którym impreza tak sprawnie przebiegała oraz OSP w Smólniku za zabezpieczenie tras biegu. Do zobaczenia za rok. Galerie zdjęć można zobaczyć na stronie www.fb.com/splluwa a film pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=Jgzv5YRjE7E

Materiał nadesłany:
Uczniowski Klub Sportowy
"START" SMÓLNIK

Opublikowano: 28 czerwca 2018 14:43

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 495

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.