Polsko-niemiecka wymiana młodzieży między Liceum Ogólnokształcącym w Izbicy Kujawskiej i Szkołą Realną z Überlingen

 (link otworzy duże zdjęcie)

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży między Liceum Ogólnokształcącym w Izbicy Kujawskiej i Szkołą Realną z Überlingen nad Jeziorem Bodeńskim (południowe Niemcy) obchodziła wyjątkowy jubileusz. Już od 20 lat młodzież bierze udział w spotkaniach jednego roku w Polsce, kolejnego w Niemczech.

Naszymi gośćmi byli uczniowie Szkoły Realnej wraz z opiekunami: dr Karin Broszat – dyrektor Szkoły Realnej oraz nauczyciele: Christoph Reinhold i Florian Eichhorn. Gospodarzami była polska młodzież wraz ze swoimi rodzicami oraz dyrektor Janusz Nadolny i nauczycielki Magdalena Sadowska, Wanda Wąsik.

Dwudziestolecie obchodziliśmy w Izbicy Kujawskiej. Od 03.06.2018r. do 09.06.2018r. realizowaliśmy wspólnie jubileuszowy program. Integrowaliśmy się podczas ogniska zorganizowanego przy współpracy z Leśniczym Sławomirem Niteckim w Szkółce Leśnej w Kiejszach, zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Kłodawie, oddaliśmy hołd pomordowanym Żydom w Chełmnie. Zwiedzaliśmy również Gdańsk oraz opalaliśmy się na sopockiej plaży, 7 czerwca spotkaliśmy się ze Starostą Powiatu Włocławskiego
i spacerowaliśmy nad brzegiem Wisły. Punktem kulminacyjnym było wspólne posadzenie drzewa przyjaźni przed naszą szkołą oraz przekazanie drugiego dębu do posadzenia po powrocie przed Szkołą Realną w Überlingen.

Niestety już w piątek wieczorem musieliśmy pożegnać naszych przyjaciół. Na szczęście nie rozstajemy się na zawsze, ponieważ następne spotkanie już za rok nad przepięknym Jeziorem Bodeńskim.

Opublikowano: 13 czerwca 2018 08:02

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 397

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.