Domki dla dzieci POW "JAŚ" i "MAŁGOSIA" w Brzeziu nagrodzone

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 19 czerwca 2017 r. w CKK Jordanki w Toruniu  odbyła się Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Wśród laureatów było w sumie 23 zasłużone osoby, zespoły i instytucje.

Starosta włocławski Kazimierz Kaca w imieniu Powiatu Włocławskie odebrał nagrodę w kategorii fundusze unijne.
Powiat Włocławski otrzymał nagrodę – za budowę Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Jaś” i „Małgosia” w Brzeziu i stworzenie przyjaznych warunków do wychowywania i usamodzielniania się mieszkających tam dzieci. Budowa nowej siedziby dla domu dziecka w powiecie włocławskim była pierwszą inwestycją zrealizowaną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Dwa nowe budynki – trzystumetrowe, przypominające bardziej dobrze zaprojektowane domy dla dużej rodziny niż tradycyjne obiekty o takim przeznaczaniu – to z jednej strony poprawa warunków mieszkających tu dzieci, z drugiej realizacja zupełnie nowej koncepcji działania tego typu instytucji.

Każdy dom przeznaczony jest dla czternaściorga dziewcząt i chłopców. Dzieci mieszkają w dwuosobowych pokojach, w każdym zainstalowano komputer połączony z internetem. Przyjęte programy wychowawcze zakładają, że żyć tu będą „po domowemu”, z gwarancją indywidualnego

podejścia, spełniając zwykłe domowe obowiązki, dbając o najbliższe otoczenie.

Ceremonię wręczenia nagród w CKK Jordnaki w Toruniu uświetnił występ Magdaleny Chruściel pod kierownictwem muzycznym Adama Lemańczyka. Telewizyjna relacja z uroczystości na antenie TVP Bydgoszcz w niedzielę (25 czerwca) o godzinie 19.40.

 

Źródło UMWKiP w Toruniu

Opublikowano: 20 czerwca 2017 07:47

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1333

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.