Szanowni Państwo

    Serdecznie witamy  na stronie internetowej  Powiatu Włocławskiego. Mamy nadzieję, że tą drogą zachęcimy Państwa do poznania bogatej historii, tradycji, a także obecnych walorów powiatu świadczących o tym, że warto tu przyjechać. Powiat Włocławski może pochwalić się m.in. licznymi obszarami leśnymi czy malowniczymi jeziorami położonymi w granicach Gostyńsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego oraz stale rozwijającą się bazą turystyczną i agroturystyczną nad brzegami Zalewu Włocławskiego.
   Dodatkowymi argumentami przemawiającymi za turystyczną i terapeutyczną atrakcyjnością naszego powiatu jest również między innymi dobrze rozwinięta sieć drogowa z dwoma drogami krajowymi przebiegającymi przez teren powiatu, częste imprezy sportowo - rekreacyjne organizowane przez działający już od 45 lat Aeroklub Włocławski, czy działalność Uzdrowiska Wieniec-Zdrój z szeroką ofertą świadczonych usług oraz bogatymi zasobami wód mineralnych siarczanowo-chlorkowo-wapniowo-sodowych o leczniczych właściwościach.
  O bogatej historii tych ziem świadczą, między innymi, dobrze zachowane, na terenie rezerwatu archeologicznego w Wietrzychowicach w Gminie Izbica Kujawska i Sarnowie w Gminie Lubraniec, zespoły grobowców-kurhanów typu kujawskiego, zwanych polskimi piramidami, pochodzących z II okresu neolitu polskiego, z około 3500 lat p.n.e. oraz wtopione w pejzaż miast i wsi zabytkowe zespoły urbanistyczne, pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki. Niewątpliwą atrakcją, przenoszącą zwiedzających w atmosferę i pejzaż XVIII wiecznej wsi, jest Skansen w Kłóbce, znajdujący się na terenie Gminy Lubień Kujawski, w którym zgromadzono wiele zagród chłopskich i innych elementów budownictwa tego okresu.
   Nasza strona internetowa oraz Biuletyn Informacji Publicznej Powiatu Włocławskiego, udostępniony w ramach tej strony, pozwalają Państwu zapoznać się również z układem administracyjnym powiatu, z jednoczesną możliwością prześledzenia stron internetowych i biuletynów gmin wchodzących w jego skład. Ponadto mają Państwo możliwość dowiedzieć się o bieżącej pracy organów powiatu, starostwa powiatowego, jednostek organizacyjnych oraz aktualnych wydarzeniach związanych z tą pracą. Zapraszamy więc do dalszej lektury naszych internetowych publikatorów, a nade wszystko do odwiedzania Powiatu Włocławskiego, gdzie spotkacie Państwo, znaną w kraju, kujawską życzliwość i gościnność, gwarantującą miły pobyt i niezapomniane wrażenia. 


Starosta Włocławski

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.