Dom Pomocy Społecznej w Rzeżewie

Dyrektor: Jolanta Wiktorska

Adres:  

Kujawsko-pomorskie
87-840, Lubień Kujawski
Rzeżewo

Telefon: (54) 284-27-26

Fax: (54) 284-27-36

Email:  dpsrzezewo@poczta.onet.pl

BIP: http://bip.powiat.wloclawski.pl/?cid=226


Dom Pomocy Społecznej  w Rzeżewie dla osób w podeszłym wieku funkcjonuje od 1 stycznia 1992 roku.

Usytuowany jest w dworku (po kapitalnym remoncie), na terenie  3,6 ha zabytkowego parku będącego wspaniałym miejscem wypoczynku dla osób starszych  i chorych.

Dom Pomocy Społecznej w Rzeżewie świadczy usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające  na poziomie obowiązującego standardu w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb osób w nim przebywających.

Mieszka tu 30 osób w sędziwym wieku. Do ich dyspozycji pozostaje:

  • 8 pokoi mieszkalnych ( 8-jednoosobowych, 8-dwuosobowych oraz 2 pokoje 3-osobowe)
  • 8 łazienek ( oddzielne zamykane kabiny w-c, natryski i wanny, wszystkie urządzenia sanitarne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych)
  • jadalnia
  • aneks wypoczynkowy, sala dziennego pobytu ( sala kominkowa)
  • gabinet doraźnej pomocy medycznej
  • kaplica
  • kuchenka pomocnicza
  • pokój gościnny

W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom wszystkie pomieszczenia wyposażono w sygnalizację ostrzegawczą przeciwpożarową i sygnalizację przyzywową przyłóżkową.

W budynku zamontowana jest winda do przewozu osób niepełnosprawnych. 

Sposób życia, spędzania czasu i dobór współlokatorów – pozostawiamy wyborom samych mieszkańców. Dla osób, które chcą być aktywne, stwarzamy możliwości realizacji swych zamiłowań i potrzeb w różnych formach zajęć: kulinarnych, plastycznych, ogrodniczych, dziewiarskich, czytelniczych i innych.

Nasz Dom jest mały i przytulny, a jednocześnie pełen życzliwości i zrozumienia dla każdego starszego człowieka. Dzieje się  tak również dzięki pracującemu tu personelowi. Wykwalifikowane pielęgniarki i opiekunowie zapewniają całodobową opiekę. Pracownik socjalny pomaga w załatwieniu wszelkich spraw socjalnych.

Opiekę lekarską zapewnia w ramach NFZ lekarz  rodzinny z pobliskiego NZOZ w Kłóbce. Na zlecone konsultacje i badania specjalistyczne dowozimy mieszkańców własnym środkiem transportu. Osobom wierzącym zapewniamy stały kontakt z kapelanem, w każdą niedzielę i święta odprawiane są tu Msze Święte.

Dom posiada własną kuchnię i zatrudnia dietetyka, dzięki czemu zapewniamy całodzienne świeże i smaczne posiłki, również dietetyczne. Wszystkie pomieszczenia sprzątane są codziennie. Posiadamy własną pralnię.

Dom Pomocy Społecznej w Rzeżewie spełnia wszystkie standardy podstawowych usług świadczonych przez domy pomocy społecznej. Posiadamy zezwolenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na prowadzenie działalności nr WPS.VI.AMi.9013/2/2007 z dnia 10 stycznia  2007 r.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.