Dom Pomocy Społecznej  w Rzeżewie dla osób w podeszłym wieku funkcjonuje od 1 stycznia 1992 roku.

Usytuowany jest w dworku (po kapitalnym remoncie), na terenie  3,6 ha zabytkowego parku będącego wspaniałym miejscem  wypoczynku dla osób starszych  i chorych.

Dom Pomocy Społecznej w Rzeżewie świadczy usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające  na poziomie obowiązującego standardu w zakresie i formach wynikających           z indywidualnych potrzeb osób w nim przebywających.

Mieszka tu 30 osób  w sędziwym wieku. Do ich dyspozycji pozostaje:

– 18 pokoi mieszkalnych ( 8-jednoosobowych, 8-dwuosobowych oraz 2 pokoje 3-osobowe)

– 8 łazienek ( oddzielne zamykane kabiny w-c, natryski i wanny, wszystkie urządzenia sanitarne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych)

–   jadalnia

–   aneks wypoczynkowy, sala dziennego pobytu ( sala kominkowa)

– gabinet doraźnej pomocy medycznej

–   kaplica

–   kuchenka pomocnicza

–   pokój gościnny

W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom wszystkie pomieszczenia wyposażono w sygnalizację ostrzegawczą przeciwpożarową i sygnalizację przyzywową przyłóżkową.

W budynku zamontowana jest winda do przewozu osób niepełnosprawnych.

Sposób życia, spędzania czasu i dobór współlokatorów – pozostawiamy wyborom samych mieszkańców. Dla osób, które chcą być aktywne, stwarzamy możliwości realizacji swych zamiłowań i potrzeb w różnych formach zajęć: kulinarnych, plastycznych, ogrodniczych, dziewiarskich, czytelniczych i innych.

Nasz Dom jest mały i przytulny, a jednocześnie pełen życzliwości i zrozumienia dla każdego starszego człowieka. Dzieje się  tak również dzięki pracującemu tu personelowi. Wykwalifikowane pielęgniarki i opiekunowie zapewniają całodobową opiekę. Pracownik socjalny pomaga w załatwieniu wszelkich spraw socjalnych.

Opiekę lekarską zapewnia w ramach NFZ lekarz  rodzinny z pobliskiego NZOZ w Kłóbce. Na zlecone konsultacje i badania specjalistyczne dowozimy mieszkańców własnym środkiem transportu. Osobom wierzącym zapewniamy stały kontakt z kapelanem, w każdą niedzielę i święta odprawiane są tu Msze Święte.

            Dom posiada własną kuchnię i zatrudnia dietetyka, dzięki czemu zapewniamy całodzienne świeże i smaczne posiłki, również dietetyczne. Wszystkie pomieszczenia sprzątane są codziennie. Posiadamy własną pralnię.

Dom Pomocy Społecznej w Rzeżewie spełnia wszystkie standardy podstawowych usług świadczonych przez  domy pomocy społecznej. Posiadamy zezwolenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na prowadzenie działalności nr WPS.VI.AMi.9013/2/2007 z dnia 10 stycznia  2007 r.

 

 

Dom Pomocy Społecznej w Rzeżewie

Rzeżewo

87-840 Lubień Kujawski

 tel.: (54) 284 27 26

tel./fax: (54) 284 27 36

e-mail: dpsrzezewo@poczta.onet.pl

Dyrektor - Jolanta Wiktorska

 

BIP: http://bip.powiat.wloclawski.pl/?cid=226

Wszelkie prawa zastrzeżone © Starostwo Powiatowe we Włocławku

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa wraz z dostosowaniem strony internetowej Powiatu Włocławskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.